t.A.T.u.

t.A.T.u. - Ruské legendy

5. dubna 2012 v 19:55 | Darela


Ruské holky na sólové dráze

t.A.T.u. - Rande na Rudém Náměstí

15. března 2012 v 15:42 | Darela

Kancelář "tatínka" a manažera skupiny Tatu Ivana Šapalova (36) je kousek od Rudého Náměstí. V první místnosti stojí pět velkých psacích stolů a po stěnách vysí několik desítek Zlatých a Platinových desek za prodej alba "200 po vstrečnoj". V druhé je velká pohovka a na stole leží thajské speciality. Jednou z nich jsou nakládané houby, které prý mají posílit organismus. Za chvilku se jak uragán přivalí obě Tatušky. "Pojďte ven, půjdeme bruslit," volá už u dveří Julia a v ruce mává bruslemi. "Rozhovor uděláme na skluzišti, ať to není pořád stejný." Ani nečeká na odpověď a už se žene ven. Pár fotek na Rudém náměstí, poté už odjíždíme kousek za Moskvu, kam holky chodí sportovat. Všichni nasazujeme brusle a při tom si povídáme.

Když vám tady v Rusku vyšel v roce 2000 váš první singl "Ja sošla s uma" (All The Things She Said), vyvolaly jste pěkný skandál...
LENA: Dalo by se to tak říct. Dokonce nám i našim rodičům tehdy vyhrožovali smrtí a v parlamentu chtěli nějací hlupáci prosadit zákon, aby byla homosexualita znovu trestná jako dříve a aby byli lesbičky a gayové v naší zemi po tisících posíláni do pracovních táborů.
Jak žijete, když nejste na turné?
LENA: Ještě bydlíme u rodičů. A snažíme se co možná nejvíc času strávit s nimi, s našimi sourozenci a zvířaty.
Jaká zvířata máte?
LENA: Psy! Julia má fenku setra, jmenuje se "Rada", já mám rasu čau čau [bohužel nemám kvalitní článek, nejde rozpoznat jméno].
V americké televizi jste měly problémy s vaší "líbací scénkou"...
JULIA: Ano. Bylo to dost hloupé a doteď nechápu, čeho se ti Amíci báli. Amerika nás překvapila, že není tak svobodná, jak jsme si myslely. S líbáním jsme ale měly problémy i jinde. Na "festivalu" v San Romu nám pohrozili, že jestli se políbíme, tak naše vystoupení ihned vystřihnou z televizního vysílání. Tak jsme to udělaly hned na začátku a oni to museli stejně vysílat. (smích) Líbáme se prostě vždycky, když na to máme chuť...
Objevily se fámy, že se Tatu rozpadají...
JULIA: Ano, taky jsme to slyšely, ale je to všechno nesmysl. Také už se říkalo, že Elton John nabídl našim rodičům 10 milionů dolarů, když nás bude moci adoptovat. Kromě toho se tvrdí, že se chceme vdát. Nesmíš věřit všemu, co se u nás napíše!
- BRAVO (2003?)

t.A.T.u. po návštěvě v Praze

15. března 2012 v 12:20 | Darela

Populární ruské "děvočky" Taty se v našich končinách pomalu začínají zabydlovat. Uběhlo jen pár měsíců od jejich návštěvy českých diskoték a Jelena s Julií znovu usedly do letadla směr střední Evropa. V pondělí 29. července dorazily pravidelnou linkou Moskva-Bratislava do slovenského hlavního města. Hned po ubytování v luxusním hotelu v centru metropole se vrhly omrknout zdejší obchody. Dlouho do noci ale neřádily, protože druhý den pro ně začal nezvykle brzy. "Tak v tuhle hodinu opravdu moc často nevstáváme." pronesla v sedm hodin ráno ospalá Jelena a usedla do připravené limuzíny. O půl hodiny později už obě pily čaj v maskérně TV Markíza a domlouvaly si s vyzážistkou, která "malovátka" jsou pro jejich obličeje ta nejlepší. Hned po živém rozhovoru se vrátily do hotelu, kde se v klídku nasnídaly. Krátce po desáté hodině dorazily na tiskovou konferenci. A co jsme se dozvěděli nového? "Už netočíme jen klipy. Před pár dny jsme dodělaly první hraný film. Je o naší skupině a vůbec o nás, jaké doopravdy jsme," prozradila novinářům Julia.

Narozdíl od České republiky běží už ve slovenských rádiích nejnovější písnička "Prostyje Dviženia" z jejich připravovaného druhého alba. Jak mají Tatušky v "popisu práce," musí pořád šokovat, takže už snad nikoho nepřekvapí, že v klipu k tomuhle songu leží Julia ve vaně a "asi" onanuje. Nejzajímavější na videu je pro nás datum vlevo dole - "5. April 2002" - právě v tohle datum totiž pobývaly Taty v Čechách. Že by Julii naše holky natolik vzrušovaly, že už to nevydržela a musela se "vybít" na svém pokoji? "Ne, je to jen chybně nastavené datum. Tato nahrávka vznikla opravdu u Julii doma," tvrdí její drahá polovička Jelena. A jak je vůbec napadlo použít provokující záběry do klipu? "Režisér videa a zároveň i náš producent Ivan Šapalov našel tuhle kazetu v mé soukromé videotéce. Rozhodl se je použít v klipu a já jsem nebyla proti," tvrdila Julia. Po tiskovce vyrazily Taty na bleskovou prohlídku Bratislavského hradu a hned po obědě zasedly k hromadě podpisových karet a přes hodinu je rozdávaly svým fanouškům.

Třetí den už pro Taty začalo miniturné po Slovensku. Z jejich vystoupení všechny nejvíc vždy pobavila "líbací soutěž", kdy si Julia s Jelenou pozvaly na pódium šest statečných z publika. Po chvilce přemlouvání jste pak na vlastní oči mohli vidět, jak to vypadá, když se líbají kluci s klukama a holky s holkama. Všude, kde se Tatušky objevily, se probíralo, jestli jsou opravdu lesby, nebo je to jen dobře promyšlená image. "Každý má vlastní představy o tom, co je přátelství a co už je něco víc. Jediné, co vám k tomu řeknu je, že se opravdu milujeme. Chlapy nepotřebujem - k čemu? Máme mezi muži spoustu kamarádů a známých, ale co se týká našeho ´srdce´, vystačíme si samy," uvedla Julie. S Jelenou to tak "růžově" ale asi nevypadá. Během turné se totiž v zákulisí šuškalo, že "ulítla" s jedním redaktorem z TV Markíza. Seznámily se při úterním rozhovoru a Jelena po něm pak celý pobyt vrhala vášnivé pohledy...
- Článek z roku 2003

t.A.T.u. na bowlingu

15. března 2012 v 10:26 | Darela

Pařba až do rána, vyprodaná hala, návštěva nemocnice a bowling - přesně tak vypadaly první tři dny Tatu v Čechách...

I v totálně narvaném programu Tatu Czech Tour 2003 si Jelena a Julia vždycky našly nějakou tu skulinku na pořádnou pařbu. Jednou z nich byla i návštěva pražské herny Hotel Duo: "Hned jak holky přiletěly, sedly jsme si nad programem jejich pobytu. Kromě prohlídky Prahy si obě Tatušky chtěly zahrát bowling," prozradil promotér turné Aleš Daněk. "Koule" přišly na řadu ve středu 12. února. Kvůli zdravotním problémům Jeleny (zanícená infekce v oblasti třísel) se sice plánovaná procházka po památkách ani slíbená slavnostní večeře ten den nekonala, ale večerní bowling si ani jedna z nich ujít nenechala. "Vůbec jsem je nepoznal," přiznal Jirka na vedlejší dráze a pokračoval: "Znám je z MTV, kde je teď pořád hrajou. Maj docela dobrou muziku. V televizi ale vypadaj úplně jinak. Ve skutečnosti jsou tak maličké."

Protože přeci jen Jelenu ještě noha bolela, radši za sebe nechala hrát Julii, která o to víc fandila. Na výhru to ale nestačilo - nejvíc kuželek "sejmul" bodyguard Sergej Nikolajevič. Po desáté se celá parta vrátila na hotel, kde rozjetá párty pokračovala. I když se druhý den odjíždělo na koncert do Brna, skončila pokojová pařba až ve čtyři hodiny ráno.
- BRAVO (2003)

TATU: Šokují všude, kde se objeví!

14. března 2012 v 22:12 | Darela

Britská televize odmítla vyílat jejich klip "All The Things She Said", v americké televizi bylo jejich vystoupení zcenzurováno a v Bulharsku nemohly Tatušky vystoupit vůbec. Proč se všichni Tatu bojí?

Pozor, cenzura!
"Amerika je strašně prudérní!" Přesně to si Lena a Julia myslí poté, co se se svým hitem "All The Things She Said" objevily v pořadu Total Request Live. Vyjímečně totiž neudělaly to, co by všichni očekávali - líbat se během přenosu, ale něco mnohem horšího! Přišly oblečené v tričkách s nápisem Fuck War (v ruštině). Prostě rády provokují a nebojí se vyádřit své názory. Vedení televize z toho mělo málem infarkt! Šéfové americké televizní stanice NBC se zase stali terčem kritiky poté, co vystoupení Tatušek v televizní The Tonight Show trochu zcenzurovali! Julia a Lena sice ohromují svými veřejnými polibky, ale když se políbily v show komika Jaye Lena, kamery raději zabraly jejich kytaristu! Rozhodnutí neukázat dívčí polibek rozzlobilo fanoušky, kteří teď mají pocit, že byli televizními šéfy ošizeni!

Diskriminace!
Tatuškám hrozí, že se nezúčastní soutěže "Eurovision Song Contest!" Proč? Podle jednoho zdroje se Tatu musí vyvarovat obscénních slov v písničce "Ne Ver´, Ne Boysia," kterou chtějí zazpívat v ruštině. Jeden ze členů vedení k tomu říká: "Děvčata nesmí předvádět své lesbické hrátky, protože by to mohlo pohoršit diváky. Pravidla jasně říkají, že vystoupení nesmí být šokující, aby soutěž neměla špatnou pověst." Podle německého časopisu Bild chtěly údajně Tatušky na pódiu simulovat onanii a používat gumové vibrátory. Tatu jsou zkrátka moc rozjeté a měly by trochu přibrzdit, myslí si v televizích. Ruska Elena Archipova, která je sprostředkovatelkou tamější hudby na Eurovizi, tvrdí: "Jsme bezradní! Diskvalifikaci jen tak nenecháme být! Je to o tom, že se někdo bojí, že by tatušky mohly vyhrát." V Německu také došlo k několika neshodám, a to mezi nahrávací společností a jejich manažerem. Teď je ale už všechno O.K. a Julia s Lenou by tam měly od 27. 5. do 10. 6. odehrát pár koncertů.

Rozhovor s t.A.T.u.

14. března 2012 v 17:23 | Darela

S vaším debutovým albem sklízíte úspěchy po celém světě. Dalo by se říct, že už jste světovými hvězdami. Jak se v této roli cítíte?
Julie: Když to všechno kolem nás začínalo, děsily jsme se představy, jak nás bude sledovat celé Rusko. Teď už jsme v pohodě, jsme prostě první ruská skupina, která se proslavila v Evropě. No a teď se s anglickou verzí snažíme prorazit i ve Státech. Samozřejmě jsme šťastné, že se nám tak daří, ale nic víc.
Tak to vypadá, jako by vás ta sláva a úspěch nezměnily.
Lena: Pochop, pro naše rodiny a kamarády jsme pořád ty stejný holky - Julie a Lena. Naší blízcí nás neberou jako hvězdy. Samozřejmě, že mají z našeho úspěchu radost, ale určitě to neznamená, že bychom si teď mohly dovolit dělat všechno, co nás zrovna napadne.
Julie: Jasně. Ale i tak nám toho dost dovolí.
Lena: Například mejdany do čtyř do rána. (smích)
A jaké máte zážitky ze svých výletů na západ?
Lena: Super to bylo na loňském udílení cen MTV Europe Music Awards. Výstava, scéna - všechno to bylo tak oslnivý! Umělci vypadali fantasticky, ale nebyly jsme z nich na větvi a nevrhaly se k nim pro autogramy. Hvězdy jsou hvězdy. My svý místo známe a jsme v pohodě.

Julia – Končí v t.A.T.u.?

14. března 2012 v 16:19 | Darela

DRBY NEBO PRAVDA?
V posledních měsících se s drby kolem Tatu roztrhl pytel. Když tohle ruské duo některé koncerty ze zdravotních důvodů přesunulo a jiné zrušilo, začaly se šiřit fámy. Zatímco Julia měla zánět nosohltanu, novináři psali o tom, že ztrácí hlas a nebude moci zpívat. Mnozí šli dál a básnili o tom, že Julia u Tatu končí, protože bude dělat producentku své nové dívčí kapele. Ale neděs se, všechno je při starém...

NOVÁ DESKA
Holky už prý mají v kupě materiál na nové CD v ruštině. Nejdřív by měl být venku nový singl a k němu i videoklip. "Ruské" album by se mělo objevit ve stejnou dobu jako druhé album v angličtině. (Tak to si asi ještě počkáme!) Ve volném čase pilují angličtinu (Lena už mluví plynně, Julia má ještě trochu problémy) a věnují se svým oblíbeným aktivitám. Mezi ně patří také psaní básniček. Píšou si je jen tak pro sebe. Lena: "Vypisuju se ze svých emocí, papír to snese. Nechystám se to ale publikovat. Je spousta lidí, kteří píší líp než já." A jak jsou na tom se čtením? Lena: "Když mám čas, přečtu si, co o nás píšou. Čtu radši knížky než časopisy. Mám ráda klasiku, romantické příběhy." No, nevíme, jak by se Lena tvářila, kdyby zjistila, že jedno z lotyšských nakladatelství prý vydalo knihu "Doznání Leny a Julie", na jejíž obálce jsou portréty obou zpěvaček. Obsahuje intimní denníky Tatušek, v níž je pornograficky popsán jejich lesbický vztah. Tatu o knize neví a je to možná tak lepší. Jinak by se totiž dočetli třeba i o skupinovém sexu... A co ten Playboy? Blízký zdroj Tatu chrlí informace o tom, že se tyhle dvě sympatické holky objeví v Playboyi. Jediné, co jim bránilo, byl věk (Julii totiž bylo osmnáct 20. února 2003). Lena se jednomu z novinářů prý svěřila: "Bohužel nemůžeme ještě pro Playboy pózovat. Ale brzy... a ujišťuji vás, že se o tom dozvíte." Jenže zatímco Julia na otázku, zda by do focení pro nějaký pánský časopis šla, odpověděla, že ano, Lena se z toho vykrucuje: "Nemám ráda takové časopisy, jsou v nich jen nahé ženské. Pravděpodobně tam nebudu nikdy chtít být. Proč ukazovat své tělo každému?"

HOLKY NA ROZTRHÁNÍ
Zdá se, že se zajímavé nabídky holkám jen hrnou. Jedna z těch posledních byla na kreslený seriál, kde by hlavní postavičky vypadaly jako holky z Tatu. O tom, jestli Julia s Lenou nabídku přijaly, nemáme bohužel žádné zprávy. Tak nevíme, jak zareagovaly na fámu ohledně štědré nabídky Eltona Johna. Britského muzikanta prý okouzlily natolik, že se rozhodl je adoptovat. V jednom interview uvedl, že si vždycky přál mít dcery (shodou okolností jednu rusovlásku, jednu černovlásku), ale kvůli své sexuální orientaci svůj sen nemůže uskutečnit. "Já a můj přítel jsme spolu už několik let, ale ani jeden z nás nemůže otěhotnět," žertoval. Pro jistotu rodičům Leny a Julie poslal dopis, v kterých nabízel 100 milionů dolarů za svolení k adopci. Tahle zpráva je asi tak pravdivá jako ta předloňská, že se holky chystají vzít v Holandsku na dně bazénu, a proto už údajně trénovaly pití šampaňského a líbání pod vodou. Už se těšíme, co se o Tatu dozvíme příště :-).
- Popcorn (2003)

Tatu: Už se k vám těšíme

14. března 2012 v 15:03 | Darela

Na pět velkých koncertů v rámci "Tatu Czech Tour 2002" se chystají do České republiky populární ruské lesbické holčičky Tatu. Julia a Jelena přiletí 1. prosince z Polské Varšavy a absolvují u nás nabitý desetidenní program. V jeho rámci vystoupí i na vyhlášení Českého slavíka.

"Českou republiku navštívíme už potřetí a moc se k vám těšíme. Konečně snad budeme mít více času prohlédnout si i Prahu, která je kouzelná," prozradila exkluzivně Blesku Julia. "Na podzim výjde anglická verze našeho debutového alba, a proto na koncertech zazpíváme nejen v naší rodné ruštině, ale i anglicky. Fanoušci se můžou těšit na největší hity i na novinky z připravovaného alba, které už předznamenal singl Prostye Dviženia (Prosté pohyby)," doplnila Jelena s tím, že na pódiu je budou doprovázet čtyři tanečnice. Speciálním hostem koncertů bude domácí dívčí trio Black Milk a zpěvák Petr Kotvald.

Ruské provokatérky, které zažívají velké úspěchy nejen u nás, ale málem po celé Evropě, už nehrají jen v šokujících videoklipech. Natočily totiž i první hraný film, "který je o naší skupině a vůbec o nás, jaké jsme doopravdy," přiznává "tatuška" Julia.
Tatu vystoupí v pondělí 2. prosince v Brně, o den později v Ostravě-Porubě, ve čtvrtek 5. prosince v Praze, o den později v Hradci Králové a s Českou republikou se rozloučí v pondělí 9. prosince koncertem v Českých Budějovicích. Vstupenky si můžete zajistit již nyní v předprodejní síti Ticketporatal.
- Blesk v roce 2002

t.A.T.u. - Ya Soshla S Uma

13. března 2012 v 13:24 | Darela

Vzpomínáte si na ruské duo t.A.T.u., které se proslavilo i u nás hity jako jsou například Ya Soshla S Uma, Nas Ne Dogonyat a další. Měli image lezbiček, i když ve skutečnosti jimi nikdy nebyly, byl to jen tah ze strany jejich manažera, no časem vyšly s pravdou ven, teď si jdou obě vlastní cestou, poslední album jim vyšel v roce 2011 - Waste Management Remixes ... K tomuto článku přikládám nejznámější song a také song který jsem milovala a milovat budu navěky. Vlastně miluji celý jejich album 200 Po Vstrechnoy (2001) ... Pamatuji, když jsem se oblékla jako ony dvě (měla jsem podobný obleček, jaký mívali na vystoupeních) a na každou jejich píseň z tohoto alba vymyslela choreografii ... A co vy, pamatujete si je, byly pro vás fenoménem, nebo jste o nich raději neslyšely?
t.A.T.u. - Ya Soshla S Uma (Dance Remix)
t.A.T.u. - Ya Soshla S Uma (RU version)
 
 

Reklama